הכל אודות רשלנות רפואית

אירוע לב בעבודה - האם מדובר ברשלנות ואיך ניתן לתבוע?

האם מדובר ברשלנות ואיך ניתן לתבוע?

שעות עבודה רבות, מתחים חוזרים ונשנים ואפילו תזונה לקויה לאורך שנים עלולים להוביל להתקף לב. ישראלים רבים סובלים מהתקפי לב בכל שנה ואף על פי שלא כל המקרים נוגעים לענייני עבודה, במקרים כאלו ואחרים העבודה בהחלט עלולה להוביל להתקף לב. אם אתם תוהים האם תוכלו לקבל הכרה כנפגעי תאונת עבודה, במקרה שחלילה תחוו התקף לב במסגרת העבודה, הנה כמה דברים שחשוב לדעת.

ראשית המורכבות שבהגשת תביעת רשלנות על התקף לב בעבודה, היא שיהיה נדרש להוכיח כי התקף הלב עצמו היה קשור לענייני עבודה. במקרים רבים קשה מאוד להוכיח זאת ולעתים גם בלתי אפשרי, פשוט משום שהאירוע אמור להיות קשור קשר ישיר לעבודה שלכם ולא לסיבות אישיות או גנטיות. איך לכך, יהיה עליכם להוכיח כי התקף הלב הוא תוצאה ישירה של מאמץ גופני לא רגיל או יוצא דופן בעבודה ו/או בעקבות מצב מסוים בעבודה במהלך ביצוע סדרה של פעולות, שהשפיעה עליכם לרעה. העובדה שעברתם התקף לב בעבודה, לא בהכרח אומרת שהתקף הלב אכן היה קשור לעבודה.

בתחילת ההליך יהיה עליכם להצטייד בהצהרה הרשומה בטופס התביעה ובמסמכים רפואיים הקשורים לאירוע. במקביל, המוסד לביטוח לאומי יבצע חקירות משלו אודות המקרה לגבי האירוע שלכם ובין היתר גם יחקור עדים רלוונטיים. כדי שהמקרה יוכר כתאונת עבודה, האירוע הלבבי אמור להתרחש תוך כדי עבודה ויהיה עליכם כאמור להוכיח שבדרך מסוימת התעסוקה שלכם תרמה להחמרת מצב קודם והובילה לאירוע. כך למשל המוסד לביטוח לאומי עלול לטעון כי הגורמים להתקף הם הרגלי התזונה שלכם או מצבכם הגופני הכללי וכן לקבוע כי אלה הגורמים שהחמירו את המצב והובילו להתקף ולא אופי העבודה.

התקף לב – האם הוא נחשב כתאונת עבודה על פי החוק?

החוק בישראל לא מכיר באופן ישיר בהתקף לב כתאונת עבודה, אבל עם השנים ובעקבות פסיקות שונות של בתי המשפט בנושא, החל המוסד לביטוח לאומי להכיר באירוע לבבי או מוחי כתאונת עבודה במקרים כגון:

  • התקף הלב התרחש כתוצאה מאירוע ספציפי חד-פעמי במהלך העבודה.
  • התקף הלב התרחש כתוצאה מאירוע ספציפי קיצוני בעוצמתי במהלך העבודה.
  • התקף הלב התרחש בסמוך להתרחשות שארעה בעבודה.

כיוון שאין חוק ספציפי ברור אשר קובע כי התקף לב בעבודה נחשב לתאונת עבודה, מומלץ מאוד להצטייד בשירותיו של עורך דין מנוסה שיסייע לכם להוכיח שהתקף הלב שלכם אכן הינו תאונת עבודה. בתהליך זה יהיה נדרש להציג בפני המוסד לביטוח לאומי הוכחות אובייקטיביות שיתמכו בטענות שלכם. מן הסתם לא כל התרגזות במהלך העבודה תיחשב כאירוע חריג בעיני הביטוח הלאומי, לכן, כדי להבטיח שתצליחו לעבור בשלום את משוכות הביטוח הלאומי, עדיף להצטייד בעורך דין מומחה ומנוסה בתחום, בעל מוניטין וניסיון רב בתביעות מסוג זה.


צור קשר!

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות לעורך דין המתמחה בתחום לקבלת ייעוץ אישי. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מומחה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

Back to Top