הכל אודות רשלנות רפואית

זה קרה בין רגע. מפגע כלשהו במקום העבודה, בשילוב של חוסר תשומת לב, הביא לפגיעה מהותית בגוף שלך. לאחר ההלם הראשוני, כשאתה בודק את הנזק, אתה מבין שהוצאות לא מבוטלות עומדות בפניך. אז גם אתה מבין כי אתה מעוניין להגיש תביעה בגין תאונת עבודה – מדוע עורך דין יוכל להפוך את ההליך לפשוט יותר?

מהי תאונת עבודה?

ברמה הכללית ביותר, ניתן לטעון כי תאונת עבודה כי כזו שבה נפגע עובד כלשהו, במהלך תעסוקה הקשורה למקצועו. עם זאת, זוהי הגדרה מורכבת יותר מאשר נראה במבט ראשון. למעוניינים, הנוסח המלא שלה קיים באתר של משרד הכלכלה. ניתן לקרוא שם על פעולות נדרשות במקום העבודה בעת תאונה, אופן הדיווח, חקירת התאונה וכן הלאה.

ברמה פרטנית יותר, ישנם מספר מקרים שאינו מובנים מאליהם ביחס להגדרה זו. הטבלה הבאה מראה זאת:

מוגדר כתאונת עבודה לא מוגדר כתאונת עבודה
תאונה של עצמאי בביתו - בתנאי שעסק במשלח ידו פגיעה אשר התרחשה אמנם במהלך העבודה, אך אין קשר ישיר בינה לבין העבודה
תאונת דרכים בדרך לעבודה או ממנה מחלה אשר ממנה סבל האדם הנפגע כבר קודם לכן
מחלת מקצוע, המאפיינת עוסקים במקצוע מסוים

הדרך (הבירוקרטית) ארוכה ומפותלת

לאחר תאונת עבודה, השאיפה הברורה היא לקבל את הפיצוי הגבוה ביותר האפשרי. יש לכך מספר היבטים. ראשית, כמובן, אותו פיצוי אשר ניתן מטעמו של מקום העבודה, כאשר תובעים אותו – או את חברת הביטוח שלו למעשה - על הנזק. השלב השני, שיכול בהחלט להיות מקביל לקודם, הוא פנייה למוסד הביטוח הלאומי, לצורך קביעת אחוזי נכות או פגיעה מסוימים.

בכל אחד מהמקרים האלה, נדרש הליך שאינו פשוט כלל. ההוכחות על הקשר הישיר בין העבודה לפגיעה (שימו לב שאין חשיבות למעשה לסוגיית האשמה), המשא ומתן על גובה הפיצויים – בכוחם לסעף את ההליך כולו, ולהביא לכך שלא יתקבלו הפיצויים כלל, או לכל הפחות בסכום אשר נמוך בהרבה מהמצופה.

על הסיוע המשפטי

לאחר שעוברים תאונת עבודה, המלצה ברורה היא לפנות לעורך דין אשר זהו תחום ההתמחות העיקרי שלו. הוא יוכל להעניק ייעוץ מלא על מילוי הטפסים הרלוונטיים, וכן להדריך את הלקוח בהתנהלותו בוועדה הרפואית של הביטוח הלאומי, למשל. בכוחו של סיוע זה, כאמור, להגדיל בעשרות אחוזים את הסיכויים לצאת עם הפיצויים הראויים.

נוכחותו של עורך הדין הופכת לחיונית עוד יותר כשמתבוננים על השחקנים האחרים בשדה המשחק הזה, ובעיקר פקידי הביטוח הלאומי או עורכי הדין של חברת הביטוח, שעלולים להערים קשיים שונים. עורך דין שבקיא בכל סעיף של החוק, וכן מכיר עד רמת היסוד תקדימים משפטיים חשובים, יוכל בוודאי לעזור גם מהבחינה הזו.

דגשים חשובים בהתנהלות

אז מה חשוב בעת תביעה בגין תאונות עבודה? ובכן, ניתן למצוא מספר המלצות עיקריות. חיוני מאד לעדכן את עורך הדין בפרטי המקרה מהר ככל האפשר, וכן לספק כמה שיותר הוכחות: החל מתמונות של זירת הפגיעה, דרך קבלות המפרטות את ההוצאות הרפואיות ועד לחוות דעת רפואיות המתייחסות לפגיעה הגופנית עצמה.

ברור שככל שבאים מוכנים יותר, כך תביעה בגין תאונת עבודה יכולה להצליח יותר, ובכך לספק לנפגע את כל הכלים להתאוששות מהמצב, שבהכרח אינו נעים.


צור קשר!

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות לעורך דין המתמחה בתחום לקבלת ייעוץ אישי. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מומחה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

Back to Top