הכל אודות רשלנות רפואית

איך החוק מגדיר מקרה של כרשלנות רפואית?

בתי החולים ושירותי הרפואה השונים במדינת ישראל סובלים מעומס כבד, מה שמוביל לא פעם למקרים של רשלנות רפואית. מקרי רשלנות רפואית יכולים להתחיל בפגיעות קטנות אולם ישנם מקרים שבהם מדובר על פגיעות חמורות במיוחד, שיכולות להגיע לפתחו של בית המשפט. חשוב לציין שלא כל מקרה מוגדר רשלנות רפואית, וכאן תקבלו את כל המידע על המקרים שכן.

 

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית מוגדרת בחוק כמתן טיפול רפואי שגרם לנזק בסופו של דבר, כאשר הייתה סטייה מהזהירות הנדרשת, של "רופא סביר" במהלך אותו הטיפול. כמובן שצריך להוכיח שהנזק נגרם כתוצאה מהטיפול הרפואי, ושכמובן הייתה סטייה מנורמת הטיפול ו/או הבטיחות המקובלת באותו הליך רפואי.

מבחינת החוק, רשלנות רפואית מוגדרת כעוולה אזרחים בפקודת הנזיקין. בשביל לזכות בתביעת רשלנות רפואית על התובע להוכיח כי התקיימות כל יסודותיה של עוולת הרשלנות כאמור בחוק.

יסודותיה של עוולת הרשלנות הם:

  1. חובת זהירות - קיומה של חובת זהירות כלפי הניזוק;
  2. הפרת החובת הזהירות (התרשלות);
  3. שעקב הפרת חובת הזהירות נגרם נזק ושקיים קשר סיבתי בין הפרת חובת הזהיות ובין הנזק.

ברגע שתובע מצליח להוכיח את הסיבות הללו, הוא ינצח בתביעה לרשלנות הרפואית שהגיש.

חשוב לזכור כי רשלנות רפואית יכולה לפגוש אתכם בכל שדה רפואי שהוא. בין אם מדובר על טיפול רפואי שגרתי, לידה בבית חולים, ניתוח מורכב וכמובן אבחון של מחלה. בכל אחד מהמקרים הללו עלולה להתרחש רשלנות רפואית, ואתם צריכים להיות מודעים לכך. תביעה על רשלנות רפואית היא תביעה מורכבת במיוחד.

 

בהמשך להוכחת יסודותיה של עוולת הרשלנות, ישנם שני דברים חשובים מאוד שכל מי שתובע בגין רשלנות רפואית חייב לעשות.

הוכחת רשלנות רפואית באמצעות חוות דעת

הוכחה של רשלנות רפואית היא עניין מורכב במיוחד, לאור העובדה שצריך להוכיח את יסודות עוולת הרשלנות, יש צורך בחוות דעת רפואית. בפועל, הלכה למעשה, קשה לקבל מרופאים חוות דעת מקצועית נגד חבריהם. בית המשפט לא יכול לפסוק שהייתה רשלנות אם הוא לא מקבל חוות דעת רפואית שמאשרת את הדבר, ולכן אם חוויתם על בשרכם רשלנות רפואית, הדבר החשוב ביותר הוא להשיג חוות דעת רפואית שתומכת בעמדה שלכם.

 

עורך דין

בבית המשפט נידונות תביעות רבות של רשלנות רפואית, ומלבד הוכחה בעזרת חוות דעת רפואית לגבי קיומה של רשלנות רפואית, חשוב לבחור בעורך דין עם ניסיון מוכח בתחום כדי שייצג אתכם בתביעה בגין הרשלנות. המערכת הרפואית יודעת להגן על עצמה בצורה טובה מאוד, וחשוב שמולה יעמוד עורך דין מנוסה שיוכל להציג את הטענות שלכם מול השופט בצורה משכנעת, וחשוב שתוודאו כי עורך הדין ייצג בעבר בתיקי רשלנות רפואית והוא אינו "מתגלח" על חשבונכם.

 

לסיכום

רשלנות רפואית עלולה לפגוש כל אחד מאתנו ובדיוק בגלל זה חשוב שנדע מה לעשות במקרה שהיא מתרחשת. הדבר החשוב ביותר הוא כמובן הצגה של חוות דעת רפואית מפורטת, ויחד עם עורך דין מנוסה תוכלו להצליח בתביעה.

בתוך כך, אתם מוזמנים להיכנס לאתר של משרד עורכי הדין נוה חגי שהינו משרד עוה"ד שמתמחה בתביעות רשלנות רפואית, ובעל הצלחה וניסיון בתחום עם קהל לקוחות מרוצה. באתר של משרד עוה"ד נוה חגי תוכלו למצוא חומר רב בנושא ולהתייעץ עם צוות המומחים של המשרד.

 

 

 


צור קשר!

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות לעורך דין המתמחה בתחום לקבלת ייעוץ אישי. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מומחה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

Back to Top