הכל אודות רשלנות רפואית

בישראל פועלות כיום כ-5000 מרפאות שיניים עצמאיות וכ- 200 מרפאות השייכות לקופות החולים. ניתוחי שיניים מבוצעים על ידי רופאי שיניים כירורגים מוסמכים, אך כמו בתחומי רפואה אחרים, גם בתחום ניתוחי השיניים ורפואת השיניים בכלל ישנם מקרים מצערים של רשלנות רפואית.

כמה שזה נשמע מפחיד, זה אכן יכול לקרות, ולכן, חשוב שנהיה מודעים לכך. למעשה, תביעות בגין מקרים כאלו נחשבות די נפוצות, כך שבכל טיפול כדאי להיות עירניים, לשאול שאלות ולברר מה בדיוק אתם עומדים לעבור. המידע שיובא כאן, יסייע לכם להתמודד עם העניין טוב עוד יותר.

מרפאות השיניים כיום

בעקבות המעבר לרפורמה החדשה, המבטיחה טיפולי חינם לילדים, ישנן היום פניות רבות יותר למרפאות. אנשים רבים שבעבר היו חושבים פעמיים אם לקחת את ילדיהם לטיפול, עושים זאת היום יותר ויותר. זו תופעה מבורכת וחשובה, אך היא יוצרת עומס על המרפאות.

עומס כזה יכול להביא לטיפול רשלני, חוסר תשומת לב וכדומה. לא צריך להפליג בדמיון יתר על המידה כדי להבין עד כמה מצב כזה יכול להיות מסוכן - בין אם מדובר בילדים ובין אם במבוגרים. הפגיעה בשני המקרים תהיה חמורה.

מצד שני במרפאות הפרטיות עקב הרפורמה כמות הלקוחות ירדה משמעותית עקב המחיר הגבוה באופן יחסי, ולקוחות רבים מתלוננים מדוע הפערים כה גדולים, דבר המחייב רופא שיניים להוזיל עלויות על מנת לקבל לקוחות בכמות סבירה. הוזלת העלויות מתבטאת בחומרים זולים, חיסכון בצילומים, ולעיתים כמובן הוספת טיפולים שלא לצורך.

רובן הגדול של תביעות רופאי שיניים על רשלנות רפואית, הינן בגין שיקום לקוי וכושל של הפה באמצעות שתלים, מבנים, כתרים וגשרים, ביצוע לקוי וכושל של תותבות, עקירות לקויות של שיניים, טיפולי שורש לקויים, ניתוחי שיניים שהשתבשו ועוד.

הגשת תביעה על רשלנות רפואית במסגרת טיפול שיניים

חשים שנפגעתם בשל רשלנות בעת טיפולי שיניים? עליכם להגיש תביעה בגין רשלנות בטיפול שיניים - תביעת נזיקין אזרחית שבה תיוצגו על ידי עורך דין מוסמך שמבין ומנוסה בתחום. את שירותי עורך הדין הזה אתם תשכרו כמובן, וחשוב שתדעו כמה דברים לפני כן.

ראשית, דעו שהאחריות להוכחת הרשלנות היא עליכם. אתם תצטרכו להסביר במשפט איזו פגיעה נגרמה לכם במהלך הטיפול, איך בדיוק אותו רופא שיניים התרשל ומהו הקשר הישיר בין השניים. כך קובע חוק רשלנות רפואית וכך יש לנהוג בבית המשפט.

בנוסף, לפי עורכי דין רבים המתמחים ברשלנות רפואית, מומלץ למי שסבור שנפגע בגין רשלנות רפואית בטיפול שיניים להימנע מפניה אל הרופא המטפל או להנהלת המרפאה במכתבי תלונה שונים. לעיתים, במכתב זה נמסר מידע לא מדויק מצד המטופל אשר עלול להזיק בניהול תביעה עתידית. ככלל, מומלץ שלא להיות בקשר עם גורמים הקשורים לרופא או לגוף הנתבע, משום שמהלך כזה עשוי לפגוע בכם הרבה יותר ממה שאתם חושבים.

לאחר שהוכח מעל לכל ספק כי במקרה זה היתה רשלנות רפואית מצד המטפל, יפסוק בית המשפט על פיצוי הולם לנפגע. פיצוי רשלנות רפואית נועד לתת למטופל את התמיכה הכלכלית לה הוא דרוש בעקבות טיפולים משקמים שנאלץ לעבור ומחושב בהתאם לפרטי המקרה הספציפי.


צור קשר!

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות לעורך דין המתמחה בתחום לקבלת ייעוץ אישי. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מומחה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

Back to Top