הכל אודות רשלנות רפואית

טיפולי שיער - השתלות שיער מצד אחד והסרת שיער מהצד השני - הם טיפולים רווחים מאוד היום, אשר פונים למעשה אל הצד הקוסמטי ונעשים משיקולי מראה והופעה. טיפולים כאלו הופכים נפוצים יותר ויותר עם השנים, אבל כמו בכל דבר, גם כאן הסטטיסטיקה מדברת. במילים אחרות, רשלנות רפואית היא עניין של המטופלים גם במקרה הזה.

על רשלנות רפואית בהסרת שיער

ככלל, טיפולי הסרת שיער הם טיפולים שמביאים הרבה אנשים להתלונן בפני המטפלים: התוצאה לא הייתה כפי שציפו, כמות השיער שהוסרה אינה ברמה המספקת וכדומה. אז ראשית, ברוב המכונים מציינים מראש כי ישנם סיכויים שונים להסרת שיער וכי רוב הטיפולים אינם מבטיחים הסרה מוחלטת של השיער מהמקום המבוקש.

אם לא צוין דבר כזה לפני הטיפול, ייתכן יש כאן עילה לתביעה (לא תמיד זו תהיה דווקא תביעת רשלנות רפואית, אגב).

מלבד זאת, חשוב לזכור שהמכשירים בהם מטפלים לטובת הסרת השיער הם מכשירים אשר משתמשים בקרני אור - לייזר או אינפרא אדום. הקרניים הללו, אם נעשה בהן שימוש לא נכון, עשויות לפגוע קשות בעור ובנקודת חן. אם מקרים כאלו אכן מתרחשים, הרי זו שוב אפשרות לרשלנות, הפעם בגין פעולה רפואית רשלנית.

על רשלנות רפואית בניתוח השתלת שיער

טיפולי שיער נוספים שגוררים אחריהם תביעות רשלנות רפואית לא אחת, הם טיפולי השתלת שיער. גם כאן, עניין הציפיות הוא חלק מהותי מהמצב - מספיק לראות את שחקן הכדורגל של מנצ'סטר יונייטד, וויין רוני, כדי להבין שניתוחים אלו יכולים להיות מוצלחים ביותר - אך מקרי הרשלנות מגיעים לרוב ממקומות אחרים.

כך, כבכל ניתוח, חייב הרופא לקבל הסכמה מדעת מהחולה לגבי כל בחינה הקשורה לניתוח, לפני ביצועו. אם הרופא לא מספר למטופל על כל שלבי הניתוח, אם הוא לא מספר לו את כל הסיכונים הכרוכים בכך ואף אם הוא לא חושף בפניו את מידת ניסיונו ומומחיותו בנושא - הרי שיש בכך בכדי להגיש תביעת רשלנות רפואית ולדרוש פיצוי.

עוד מקרים אשר מהווים עילות להגשת תביעה הם מקרים בהם, כמובן, נגרם נזק או התרחשה פגיעה אסתטית במקום המטופל. צלקות, לדוגמא, במקום בו הושתל השיער או במקום ממנו נלקחו הזקיקים, הן עניין שיכול להתרחש בסיומו של ניתוח השתלת שיער. מאחר וזו לא התוצאה לה קיווה המטופל וכמובן - לא תוצאה שאמורה להתרחש כאשר הרופא מקפיד על כל הכללים ועושה את עבודתו ללא פגם - זו עילה לתביעה.

האם אתה מתאים לביצוע ההשתלה?

רבים לא יודעים, אך עילה נוספת לתביעת רשלנות רפואית היא חוסר התאמה לטיפול. ממש כשם שאחד מתפקידיו של הרופא הוא לספר למטופל כי מה שהוא צריך לדעת על הטיפול, כך הוא אחראי לבדוק כי אותו מטופל מתאים לעבור את הניתוח. כשם שבכל ניתוח אחר הצוות הרפואי לא יסתכן לבצע את הניתוח בבני אדם שאינם מאמינים בכך, כך חשוב שיקרה גם כאן. אם זה לא קרה, תביעה תהיה רק עניין של זמן.

כך, אם אין מספיק זקיקי שיער חזקים ובריאים במקום אשר משמש כמקור להשתלה, אם השערות עצמן אינן מתאימות לשיער הראש וכדומה - על הרופא להגיד למועמד להשתלה כי עליו לוותר על הרעיון. אם לא יעשה כך, הוא בהחלט מסתכן בהגשת תביעת רשלנות רפואית נגדו מצד המטופל, בייחוד במקרה וההשתלה נכשלה כמובן.


צור קשר!

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות לעורך דין המתמחה בתחום לקבלת ייעוץ אישי. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מומחה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

Back to Top