הכל אודות רשלנות רפואית

לצערנו, למרות ההקדמה והפיתוחים הטכנולוגיים לא כל טיפול רפואי מסתיים בהצלחה.

לעיתים, טיפול רפואי עלול להסתיים בתוצאה פחות טובה לאור הסיכונים הכרוכים בו, אך אם יש לכם תחושה שהטיפול הסתיים בצוררה פחות טובה כתוצאה מרשלנות רפואית של המוסד הרפואי, הצוות הרפואי או קופת החולים – בהחלט יש מה לעשות בנידון.

מתי כדאי לתבוע על רשלנות רפואית?

על פי חוק, רשלנות רפואית מוגדר כסטייה מרמת הזהירות הסבירה אשר גרמה למטופל נזק כלשהו שהיה יכול להיחסך ממנו. אם חלילה נגרם לך או לאחד מבני משפחתך נזק רפואי כלשהו, מומלץ לאתר עורך דין רשלנות רפואית בחיפה, בתל אביב או במקום מגוריך אשר יוכל לבחון את הסיטואציה בעיניים משפטיות ולהעניק את חוות הדעת המקצועית שלו.

לעיתים קרובות, ניתן להגיש תביעה על רשלנות רפואית במקרים הבאים:

  • טיפול מיותר – טיפול מיותר שנעשה ללא צורך והוביל לנזק ממשי אצל המטופל.
  • אבחון שגוי/מאוחר – לעיתים קרובות, אבחון שגוי או מאוחר של מחלות ובעיות רפואיות יכול להוביל לתוצאות הרות גורל. אם חלילה, הבעיה ממנה סבל המטופל אובחנה בצורה לא מקצועית, ניתן לתבוע את הרופא והמוסד הרפואי בגין הנזק שנגרם למטופל.
  • ביצוע הליך רפואי ללא הסכמה או ידיעה של המטופל – כמעט כל טיפול רפואי, ניתוח או פרוצדורה רפואית טומנת בחובה סיכונים למטופל. על פי חוק, הרופאה והצוות הרפואי נדרש לקבל את הסכמתו של המטופל לביצוע ההליך הרפואי תוך הסברה מפורטת של הסיכונים מול הסיכויים – אם מטופל קיבל טיפול רפואי כלשהו ללא הסכמה או ידיעה מקיפה מדובר בעילה חזקה לתביעה על רשלנות רפואית.
  • טיפול רפואי שבוצע שלא בוצע בהתאם לפרוטוקול הרפואי - לצערנו, אנו עדיין עדים למקרים בהם טיפולים וניתוחים רפואיים מתבצעים בצורה רשלנית ולא בהתאם לפרוטוקול הרפואי. אם ישנו חשד כלשהו, ניתן לבדוק את הסיטואציה על ידי עורך דין אשר מתמחה בנושא.

לסיכום, חשוב לציין כי על פי חוק, הזמן המקסימלי להגשת תביעה על רשלנות רפואית עומד על 7 שנים מיום האירוע. לכן, בכל חשד (ולא הקטן ביותר) מומלץ לפנות לעורך דין אשר מתמחה בתביעות רשלנות רפואית אשר יוכל לבדוק את הנושא.

לאחר הבדיקה, עו"ד יוכל לרכז את התיק הרפואי של המטופל, לצרף חוות דעת מומחה ולהגיש תביעה על הנזק שנוצר לו.

 


צור קשר!

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות לעורך דין המתמחה בתחום לקבלת ייעוץ אישי. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מומחה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

Back to Top