הכל אודות רשלנות רפואית

לא מעט אנשים מתמודדים עם מחלות ומגבלות שונות בחייהם השגרתיים, שאינם מודעים לכך שמגיעות להם זכויות רפואיות והטבות שונות מהמדינה על רקע מצבם הבריאותי. אותם אנשים אינם טורחים לברר לגבי זכויותיהם הרפואיות ונמנעים משיח עם רשויות שונות כגון: מס הכנסה, ביטוח לאומי ומשרדים ממשלתיים שונים.

מהם זכויות רפואיות?

זכויות רפואיות הן למעשה הזכויות שמגיעות לאנשים עם מחלות, פציעות שונות או תאונות עבודה. מדובר על פיצוי כספי עקב מצבם הבריאותי אשר גורם לפגיעה בתפקוד ובעבודה בחיי היום יום השגרתיים. כמו כן, זכויות אלה כוללות מעבר לפיצוי כספי גם הטבות והקלות שונות בתחומים שונים כגון: תשלומי ביטוח, רכישת דירה, רכישת רכב ועוד.

מתי אדם זכאי לממש את זכויותיו הרפואיות ?

אדם זכאי לממש את זכויותיו הרפואיות במצב של הרעה במצבו הבריאותי. בנוסף לכך, אם חלה הרעה במצבו הבריאותי שקשורה לגורם חיצוני שאין עליו שליטה, גם במצב שעבר זמן רב מאז ההרעה במצב עצמו. בנוסף לכך, גם חיילים במהלך שירותם הצבאי אשר מצבם התדרדר בין אם זה מחלה זיהומית, פיגוע טרור או תאונת עבודה ועוד זכאים לממש את זכויותיהם הרפואיות.

זכויות רפואיות – פיצויים כספיים וקצבאות עקב מצב בריאותי

כאשר אדם נפגע בין אם זה ממחלה, פציעה או תאונת עבודה, חרדה ועוד הוא זכאי לזכויות רפואיות בהתאם לחוק וכן הטבו נוספות עקב מצבו הבריאותי. הזכויות הרפואיות של הנפגעים כוללים את הזכויות הבאות: קצבת נכות כללית לאנשים עם יכולת השתכרות אשר צומצמה ל-50% או לכאלה שאין באפשרותם להשתכר יותר מ-25% מהשכר הממוצע במשק עקב ליקוי בריאותי. לחולי הפוליו מגיע מענק חד פעמי וקצבה חודשים. בנוסף לכך למי שאיבד את כושר עבודתו זכאי מביטוח לאומי לקצבת אובדן כושר עבודה. קצבת נכות מעבודה למי שנפגע במהלך עבודות ונותר עם נכות, וכן מענק חד פעמי או קצבה חודשית קבועה בהתאם לאחוזי הנכות שנקבעו. גם נפגעי פעולות האיבה זכאים להטבות ופיצוי כספי ואף קצבה חודשית וכן נפגעי שירות צבאי סדיר או מילואים זכאים לקצבה חודשית בהתאם לאחוזי הנכות שנקבעו. כך שיש לברר את הזכויות הרפואיות שמגיעות לכם עקב מצבכם הבריאותי.

מימוש זכויות רפואיות- הטבות והקלות

מימוש זכויות רפואיות הם לא רב פיצויים כספיים וקצבאות אלא גם הטבות שונות במסגרת הזכויות הרפואיות שמגיעות במסגרת הזכויות הרפואיות. הטבות אלה כוללים: קצבה לשירותים מיוחדים של ביטוח לאומי אשר מיועדת לנכים שלא יכולים לבצע את הפעולות הבסיסיות. קצבת ניידות לאנשים אשר סובלים מפגיעות ברגליים בהתאם להסכם הניידות, קבלת תו נכה, קצבה חודשית, הנחה בקניית רכב, פטור ממס הכנסה בהתאם לדרגת הנכות מ- 90% ומעלה לתקופה של יותר מחצי שנה. בנוסף לכך, החזר מס עקב נסיעה רפואית לאנשים הסובלים ממחלה כרונית אשר מקשה על תפקודם בשגרת היום יום.

מי יכול לעזור לאנשים נפגעים בתחום מימוש זכויות רפואיות?

ישנם לא מעט גופים אשר עוזרים לאנשים לממש את הזכויות הרפואיות שלהם. אנשי מקצוע אלה עוזרים לאותם נפגעים לקבל את הכספי שמגיעים להם מהמדינה. הם דואגים לזכויותיהם הרפואיות. גופים אלה מכירים את דרישות הוועדה הרפואית מניסיון עבר ולכן הם עוזרים בהכנת התביעה לקבלת פיצוי כספי בהתאם לחוק. לכן אם אתם לא יכולים להתמודד מול הרשויות הרפואיות לבד תוכלו לפנות אליהם ותמורת סכום סמלי הם ישמחו לעזור לכם.


צור קשר!

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות לעורך דין המתמחה בתחום לקבלת ייעוץ אישי. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מומחה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

Back to Top