הכל אודות רשלנות רפואית

רבים מאיתנו נתקלו במהלך חייהם בטיפול רפואי רשלני, בין אם נפגעו אישית או היו עדים לפגיעה בבני משפחתם היקרים להם. רשלנות רפואית פירושה טיפול רפואי אשר רמת הזהירות הנדרשת בו לוקה בחסר, ולכן גורמת לנזקים למטופל.

רשלנות יכולה להתרחש בכל תחומי הרפואה. כמו כן, היא יכולה להתרחש בקופות החולים, בבתי החולים, במרפאות פרטיות או אפילו בבתי המרקחת. מקרי רשלנות יכולים להתבטא במתן טיפול לא נכון לחולה, ביצוע ניתוחים בחוסר מקצועיות ומיומנות ועד גרימת נזקים לחולה בשל טיפול כושל.

רשלנות רפואית עיניים

התביעות המוגשות בגין רשלנות רפואית כוללות בתוכן תביעות לא מעטות בגין רשלנות בטיפול בעיניים. ישנן סיבות רבות ומגוונות לתביעות מצד המטופלים. במקרים מסוימים מדובר באבחון לקוי של מחלת עיניים ובמקרים אחרים - במתן טיפול תרופתי שגוי או בהימנעות משליחת המטופל לביצוע בדיקות מסוימות, מה שמונע ממנו קבלת טיפול מדויק יותר.

דוגמאות לתביעות בגין רשלנות רפואית בעיניים

תביעות רבות בנושא של רשלנות רפואית עיניים, מתייחסות לרשלנות בביצוע ניתוח בעין. חלק מטיפולי העיניים הם טיפולים אסתטיים, בהם אנו בוחרים מתוך רצוננו האישי, כמו ניתוחים אשר משנים את מראה העין מבחינה חיצונית: ניתוחים בעפעפיים, בריסים או בגבות, או ניתוחי לייזר להסרת המשקפיים.

חלק מטיפולי העיניים הם טיפולים רפואיים, בהם לעיתים לא ניתנת לנו זכות הבחירה, כמו מצבים רפואיים מסוימים אשר מחייבים ניתוח כתוצאה ממחלת עיניים כזו או אחרת.

בין אם הניתוח הוא אסתטי ובין אם רפואי, אנו מצפים להיות מטופלים בידיים מקצועיות. חשוב לנו לסמוך על הצוות המנתח שידאג להוציא אותנו מהניתוח בריאים ושלמים.

עם זאת, לא כל ניתוח מסתיים בתוצאה לה ייחלנו. לעיתים קורה שמטופל יוצא מניתוח אסתטי כאשר עין אחת נראית קטנה יותר מהעין השנייה, ולעיתים קורה שמטופל יוצא מניתוח רפואי וסובל לפתע מעיוורון.

רשלנות רפואית בניתוחי לייזר בעיניים

חלק גדול מהתביעות מתייחס אל רשלנות רפואית בניתוחי לייזר בעיניים. ניתוחי הלייזר נחשבים פופולאריים מאד, וכיום אנשים רבים עוברים אותם. לצערנו, ישנם מקרים רבים בהם מטופל יכול להתעורר מניתוח ולגלות שהוא אינו רואה 6:6, ואף רואה גרוע יותר מאשר בתקופה שלפני הניתוח.

חלקנו נשלים עם מר גורלנו, ונמשיך להתנהל בעולם כשראייתנו רחוקה מלהיות מושלמת.

עם זאת, חלקנו נפעל בכל הכוח כדי לבדוק מה קרה בניתוח בו הובטח לנו כי ראייתנו תשתפר פלאים, ואף נשקול צעדים לקראת תביעה.

רשלנות רפואית בניתוחים רפואיים בעיניים

תביעות נוספות מתייחסות אל רשלנות רפואית בניתוחי עיניים. כך לדוגמא, גלאוקומה הינה מחלת עיניים שכיחה שמסוגלת לגרום לנזק משמעותי בראייה ועד אובדן הראייה לחלוטין.

חשוב מאד לאבחן את המחלה בשלב מוקדם כדי להפחית את הנזקים שלה. אדם החולה במחלת הגלאוקומה אשר נבדק ולא אובחן במחלה בזמן, מצבו יחמיר וראייתו תיפגם.

במקרה כזה, אותו אדם אשר לא אובחן במחלה בה הוא חולה - לא קיבל את הטיפול לו היה זקוק, וכך איבד את ראייתו כליל. זהו מקרה קלאסי של טיפול כושל שהוביל לעיוורון, אשר מצדיק הגשת תביעה נגד הצוות המטפל.

אם כך, כיצד יש לטפל במקרים של רשלנות בטיפולים השונים?

כפי שנאמר, טיפול רשלני בעיניים יכול לגרום נזקים קשים שילוו אתכם שנים רבות לאחר קבלת הטיפול. ישנה אפשרות לקבלת פיצוי כספי לא מבוטל עקב רשלנות שכזאת, ולכן חשוב להתייחס אל העניין במלוא הרצינות והמקצועיות.

  • מטופל אשר ניזוק בטיפול זה או אחר ויברר לגבי תביעת רשלנות, יגלה שהוא אינו לבד.
  • פנייה אל עורך דין המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית תהיה הפיתרון הטוב ביותר.
  • בחירת עורך הדין היא חשובה ביותר, בייחוד עקב ריבוי עורכי הדין המתעסקים בתחום של רשלנות רפואית, ולכן **כדאי לכם להתייעץ עם לקוחות קודמים של עורך הדין ולשמוע את חוות דעתם ושביעות רצונם מתפקודו. עוד מומלץ להיפגש איתו ולתאם ציפיות - כך תוכלו לבדוק את התקשורת ביניכם בצורה הטובה ביותר.

לשימושכם ולנוחיותכם, הנה כמה אתרים העוסקים בתחום, שיוכלו לספק לכם מענה לכל השאלות:

בהצלחה ורק בריאות!


צור קשר!

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות לעורך דין המתמחה בתחום לקבלת ייעוץ אישי. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מומחה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

Back to Top