הכל אודות רשלנות רפואית

עבור רבים תביעות ביטוח מצטיירות כתביעות מתסכלות, מייאשות ובלתי מנוצחות. התמודדותו של יחיד מול ענקי הביטוח הכוחניים הינה בלתי אפשרית ולכן מחייבת פנייה אל עורך דין ממולח המתמחה בנישה של תביעות נגד חברות ביטוח.

במאמר הבא, נסביר מהי תביעת ביטוח וכיצד ניתן להתמודד בהצלחה מול ענקי הביטוח ולשפר את סיכויי הזכייה בתביעה.

מהי תביעת ביטוח?

תביעת ביטוח היא תביעה המוגשת כנגד חברות הביטוח, כמטרתה לממש את סל הזכויות של המבוטח בהתאם לאופי ולסוג הפוליסה הביטוחית שרכש. חשוב להבחין בין כיסוי המגיע לכם בגין פוליסות ביטוח פרטיות לבין כיסוי המגיע לכם בגין פוליסות ביטוח מנהלים, שכן תוכלו לתבוע את זכויותיכם המגיעות לכם על פי חוק בכלל פוליסות הביטוח שרכשתם במהלך חייכם.

תביעת חברת ביטוח נעשית לרוב בשל אובדן כושר עבוד, תאונת דרכים, מקרי מוות, סיעוד, נכות ומחלות קשות.

מהן תביעות הביטוח הרווחות?

באופן כללי, ישנן מספר תביעות ביטוח הרווחות בישראל, והן הבאות:

  • תביעות בגין ביטוח חיים - אלו הן תביעות של שאירים המבקשים לממש את זכויות הפיצוי של המבוטח שנפטר, או תביעות של מבוטחים אשר חלו במחלה קשה, איבדו את כושר עבודתם, עברו תאונה קשה ואיבדו את מקור פרנסתם, אשר תובעים את מימוש זכויותיהם בגין פוליסת ביטוח החיים לה שילמו במשך כל חייהם.
  • תביעות בגין תאונות דרכים - אלו הן תביעות בגין נזקי רכוש ונזקי גוף המוגשות כלפי חברות הביטוח של המעורבים בתאונה (ביטוח חובה, ביטוח צד ג').
  • תביעות בגין תאונות עבודה - אלו הן תביעות נגד ביטוח לאומי המוגשות בגין נזק פיזי או נזק נפשי אשר נגרם לעובד במסגרת עבודתו, כגון: מחלות קשות, תאונות, נכות ועוד.
  • תביעות בגין רשלנות מקצועית - אלו הן תביעות ביטוח המוגשות כנגד רשלנות של בעלי מקצוע שכשלו בתפקידם, לרבות: רופאים, סוכני ביטוח, רואי חשבון, מהנדסים, יועצי השקעות, מכונאים, יועצי השקעות ועוד.

על הליך תביעות חברת ביטוח

חשוב לציין, כי תביעות ביטוח הן מן התביעות הקשות ביותר למימוש. חברות הביטוח משוריינות בסוללה של עורכי דין, כלכלנים, יועצים וחוקרים שיעשו הכול בכדי שאתם לא תקבלו את הכסף המגיע לכם. מכיוון שכך, חשוב מאוד לפעול התאם להוראות עורך הדין שלכם, על מנת שלא לפגוע בסיכוייכם לממש את זכויותיכם ולקבל את הפיצוי הכספי המגיע לכם.

הליך תביעת חברת הביטוח מתחיל בבחינת הסיכויים למימוש התביעה, הערכה המחייבת את התובע להציע לעורכי הדין את כלל המסמכים הביטוחיים והבירוקרטים הנחוצים לשם הגשת התביעה, לרבות: מסמך פוליסת הביטוח, מסמך חוות הדעת של המומחים, רשימת תנאי וכללי הביטוח, מכתב הדחייה מטעם חברת הביטוח, מסמכים רפואיים שונים, צילומים של פציעה, צילומי נזק של רכוש, חוות דעת של שמאי ועוד.

בשלב השני, יבחן עורך דין תביעות ביטוח, האם יש באפשרותכם להגי תביעות ביטוח או לא בהתאם לתקופת ההתיישנות החלה על המקרה.

על בחירת עורכי דין תביעות ביטוח

במידה והינכם ניצבים בפני תביעות ביטוח עליכם לבחור עורך דין אשר ייצג אתכם נאמנה בבית המשפט. בחירת עורך הדין המתאים תעשה בהתאם לפרמטרים הבאים: תחום התמחותו של עורך הדין, מוניטין המשרד וניסיונו של עורך הדין בהגשת תביעות ביטוח, גישתו לתיק, גובה שכר הטרחה, תקשורת וכימיה טובה ושאלת השאלות היא אם עורך הדין שלכם מייצג גם חברות ביטוח.

אנו ממליצים לכם להיוועץ עם מכרים וחברים ולקבל מהם המלצות על עורכי דין המתמחים בהגשת תביעות נגד חברות ביטוח.

לסיכום, אם ברצונכם לשפר את הסיכוי להצלחה בתביעה, פנו אל עורך דין המתמחה בהגשת תביעות ביטוח.


צור קשר!

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות לעורך דין המתמחה בתחום לקבלת ייעוץ אישי. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מומחה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

Back to Top