הכל אודות רשלנות רפואית

דיני נזיקין וכתב אישום לאחר תאונת דרכים

אין ספק שתאונת דרכים יכולה להיות חווייה לא נעימה, מלחיצה ואף טראומטית עבור המעורבים. כאשר התאונה גורמת לפגיעה גופנית באדם אחד או יותר, המצב עלול להפוך למורכב ומבלבל עוד יותר. כאן נכנסים לתמונה דיני הנזיקין וכתבי האישום. מאמר זה יבחן את הקשר בין דיני נזיקין וכתבי אישום בהקשר של תאונות דרכים ומדוע ייתכן שיהיה צורך להפעיל שני עורכי דין המעורבים במקרים כאלה.

דיני נזיקין ותאונות דרכים

דיני נזיקין הם גוף משפטי העוסק בתביעות אזרחיות בגין נזק שנגרם על ידי אדם אחד לאחר. כאשר תאונת דרכים גורמת לפגיעה גופנית באדם אחד או יותר, הרי שהנפגע רשאי להגיש תביעה בגין נזקי גוף כנגד הנהג האשם על מנת לבקש פיצוי על נזקיו.

הנזק יכול לכלול הוצאות רפואיות, הפסדי שכר, כאב, סבל ועוד. על מנת להצליח בתביעת נזקי גוף, על התובע להוכיח כי הנתבע התרשל וכי הרשלנות גרמה לפציעתו של התובע.

כתבי אישום ותאונות דרכים

כתב אישום הינו אישום פלילי המובע כנגד אדם על ידי חבר מושבעים גדול. בהקשר של תאונות דרכים, במידה ומישהו נוהג למשל תחת השפעת שכרות (אלכוהול או סמים) וגורם לתאונה שגורמת לפציעת גוף לאדם אחר, הוא עשוי להיות מואשם בעבירות פליליות, כמו למשל נהיגה בחוסר זהירות, נהיגה תחת השפעת אלכוהול / סמים, או אפילו הריגה בכלי רכב.

לאישומים פליליים עלולות להיות השלכות חמורות, כולל קנסות, מאסר או שניהם. במידה ויוגש כתב אישום כנגד אדם לאחר תאונת דרכים, הוא יצטרך לשכור שירותים של עורך דין פלילי שיגן עליו מפני ההאשמות.

המטרות השונות של דיני נזיקין וכתבי אישום

בעוד שגם דיני נזיקין וגם כתבי אישום עשויים לנבוע מתאונת דרכים הגורמת לפציעה גופנית, מדובר בפעולות משפטיות שונות בעלות מטרות ותוצאות מובחנות. בתביעת נזקי גוף מבקש הנפגע פיצוי מהנהג האשם בגין נזקיו. בתיק פלילי המדינה מבקשת להעניש את הנהג האשם על עבירה על החוק.

מה קורה כאשר מתעורר הצורך בשני עורכי דין?

במקרה של תאונת דרכים בה יש פגיעה בגוף וכתב אישום, יש צורך במעורבות של שני עורכי דין. הנפגע יצטרך לשכור עורך דין נזקי גוף לטיפול בתביעתו האזרחית. עורך דין נזקי גוף יפעל להוכחת אחריות ונזקים בתיק האזרחיץ הם יחקרו את התאונה, יאספו ראיות, יראיינו עדים וינהלו משא ומתן עם חברות הביטוח על מנת להבטיח שהלקוח שלהם יקבל פיצוי הוגן על נזקיו.

הנאשם יצטרך לשכור עורך דין פלילי על מנת להתגונן מפני כל אישום פלילי שעשוי לנבוע מהתאונה. עורך דין פלילי יפעל לשמירה על זכויות ואינטרסים של הנאשם בתיק הפלילי. הם יחקרו את התאונה, יאספו ראיות ויגנו מפני ההאשמות הפליליות.

כאשר שתי הפעולות המשפטיות עשויות להינקט

במקרים מסויימים, ניתן להגיש גם תביעה בגין נזקי גוף וגם כתב אישום פלילי לאחר תאונת דרכים שגרמה לפגיעות גוף. לדוגמה, במידה ונהג היה תחת השפעה של סמים או אלכוהול וגרם לתאונה בה נפצע אדם אחר, הם עלולים לעמוד בפני תביעה בגין נזקי גוף והן אישומים פליליים בגין DUI או נהיגה פזיזה. במקרים כאלה, ישנה חשיבות מכרעת לערב הן עורך דין נזקי גוף והן עורך דין פלילי על מנת להבטיח ששתי הפעולות המשפטיות יטופלו כהלכה.


צור קשר!

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות לעורך דין המתמחה בתחום לקבלת ייעוץ אישי. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מומחה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

Back to Top