הכל אודות רשלנות רפואית

איך מוצאים עבודה אחרי תאונת עבודה

תאונת עבודה היא אירוע טראומתי מאין כמותו שעלול לגרום לכם לנזקים כבדים ואף להותיר אתכם מחוסרי עבודה. עובדים רבים שנפגעו בתאונות עבודה יכולים להמשיך לעסוק במקצוע שבו עסקו לפני התאונה, אך עקב תביעת המעסיק הקודם שלהם נמנע מהם לשוב למשרתם באותו הארגון. במדריך זה נציג בפניכם מספר טיפים למציאת עבודה לאחר תאונת עבודה.

הפתרונות העומדים לרשותכם

  • שליחת קורות חיים לחברות מוכרות מאותו תחום: במידה שאתם מעוניינים להמשיך לעסוק בתחום שבו עבדתם לפני תאונת העבודה, השלב הראשון שעליכם לנקוט בו הוא שליחת קורות חיים למגוון חברות מוכרות מאותו תחום. זכרו כי שוק העבודה נעשה תחרותי במיוחד בשנים האחרונות, כך שראוי להקדיש זמן ומחשבה לעריכת קורות החיים.
  • המלצה מן המעסיק למשרה דומה: במידה שעזבתם את משרתכם הקודמת בנסיבות חיוביות ואתם מצויים ביחסים טובים עם מעסיקכם, בקשו ממנו או ממנה מכתב המלצה, שיעניק לכם יתרון משמעותי על פני מועמדים אחרים.
  • לוחות דרושים: הדרך המסורתית למציאת משרה היא עיון מתמיד בלוחות הדרושים השונים. ניתן למצוא לוחות דרושים הן ברחבי האינטרנט והן בעיתונות המודפסת, והם כוללים לרוב מגוון רחב של הצעות עבודה שעשויות להיות רלוונטיות עבורכם.
  • רשתות חברתיות: בניגוד ללוחות הדרושים שמלווים מחפשי עבודה כבר מאות שנים, הרשתות החברתיות הפכו לשחקניות מרכזיות בתחום מציאת המשרות רק בשנים האחרונות. כיום אלפי ישראלים מוצאים עבודה מדי שנה באמצעות חיפוש בקבוצות השונות בפייסבוק או בפלטפורמות עסקיות ייעודיות כמו לינקדאין.
  • חברת השמה: חברת השמה הינה גוף שאמון על איתור, סינון והתאמת המועמדים השונים למגוון משרות. במילים פשוטות, חברת ההשמה תקשר ביניכם לבין המעסיקים הפוטנציאליים השונים. חברת ההשמה תדאג לבצע סינון ראשוני של המועמדים השונים לפני העברת פרטיהם למעסיקים. כך, במקום שמעסיקים ייאלצו לנבור בעשרות ואף מאות מסמכי קורות חיים, חברת ההשמה תעשה זאת בשבילם ותבטיח שהמועמדים המתאימים ביותר יגיעו בסופו של דבר לפתחיהם. חברת השמה מקצועית תדע להתאים את דרישותיהם הקפדניות של המעסיקים להעדפותיהם של מחפשי העבודה לשביעות רצונם של הצדדים.

הסבה להייטק

אחד הפתרונות המדוברים ביותר בשנים האחרונות עבור מועסקים שנאלצו לסיים את תפקידם בעקבות תאונת עבודה הוא לבצע הסבה מקצועית לאחד ממקצועות ההייטק השונים. 

במידה שאתם נמצאים בימים אלה בעיצומו של חיפוש אחר משרה, סביר להניח שנתקלתם במודעות הדרושים במגוון רחב של מודעות דוגמת ״דרושים ולידציה״ או ״דרושים Data Analyst״. גם אם אתם לא בקיאים כיום בעולם המחשוב והאינטרנט, באמצעות נקיטה במספר צעדים פשוטים, עולם ההייטק ייפתח בפניכם. 

תחום ההייטק טומן בחובו מגוון רחב של תחומים ומקצועות, אשר מתאימים לבעלי מקצוע רבים. למעשה, הסבה להייטק טומנת בחובה מגוון אפשרויות התפתחות מקצועית, עבודה מרתקת אל מול שלל גורמים בישראל וברחבי העולם, שכר יותר גבוה ותנאים נוחים במיוחד.


צור קשר!

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות לעורך דין המתמחה בתחום לקבלת ייעוץ אישי. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מומחה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

Back to Top