הכל אודות רשלנות רפואית

מבחני כשירות רפואית במרב"ד

המכון הרפואי לבטיחות, ובקיצור מרב"ד, הוא גוף השייך למשרד הרישוי ותפקידו לבצע בדיקות כשירות לנהגים ולמבקשי רישיון בקטגוריות מסוימות לפני עלייתם לכביש. בכל שנה כ-50,000 איש מגיעים אל המרב"ד, ובסופו של תהליך יקבע האם הם זכאים לרישיון הנהיגה. כיוון שרישיון הנהיגה שלנו הוא חלק מהותי מחיינו, ומה שמאפשר לנו להגיע לעבודה, לבצע סידורים וגם לקיים חיי פנאי – לתהליך הבדיקות במרב"ד כדאי להתייחס ברצינות מלאה כדי שלא נמצא את עצמנו בסופו של יום ללא רישיון נהיגה.

מתי נדרשים לבצע מבחנים במכון הרפואי?

לבדיקות במרב"ד מוזמנים נהגים מסיבות שונות:

  • רישיון לרכב ציבורי או רכב משא כבד – רישיון נהיגה ברכב ציבורי או משא כבד, כדוגמת אוטובוס, מונית או משאית, עובר דרך בדיקות במרב"ד.
  • רקע בריאותי – נהגים הסובלים מבעיות רפואיות שעלולות להשפיע על הנהיגה, נדרשים להגיע לבדיקות במכון הרפואי. לדוגמה, נהגים עם בעיות לב, פרקינסון, בעיות ראייה וכדומה. בדרך כלל מי שמפנה את הנהג למרב"ד הוא רופא המשפחה או הרופא המומחה שמחויב לדווח למשרד הרישוי על הבעיה הרפואית.
  • רקע נפשי – כמו נהגים הסובלים מבעיות רפואיות, גם הסובלים מבעיות נפשיות חמורות העלולות להשפיע על הנהיגה, נדרשים להגיע לבדיקות במרב"ד.
  • עבירות תעבורה – נהגים שלחובתם עבירות תעבורה רבות, נהגים שהיו מעורבים בתאונת דרכים קשה או מי שנתפסו כשהם נוהגים בשכרות או משתמשים בסמים.

הבדיקות במכון הרפואי – למה צריך להתכונן

במסגרת הזימון, תצטרכו לבצע מספר מבחני כשירות רפואית לנהיגה בהתאם לסיבה בגינה זומנתם – בדיקה על ידי רופא מומחה אם הגעתם בשל בעיה רפואית, שיחה אצל פסיכולוג או פסיכיאטר אם זומנתם על רקע נפשי, בדיקה על ידי רופא המטפל בהתמכרויות וכן מבחנים הבודקים יכולות נהיגה – מהירות תגובה, תפעול מספר מכשירים בו זמנית, מבדק קואורדינציה ועוד. בסיומם של המבחנים, תתקיים ועדה שתחליט על עתיד רישיון הנהיגה שלכם – הם יינתן לכם רישיון נהיגה / יוחזר לכם. כדאי לדעת שאם הוועדה החליטה לשלול לכם את רישיון הנהיגה, ניתן לערער.

האם יש צורך לפנות לעורך דין לקראת המבחנים?

ליווי של עורך דין תעבורה מנוסה המתמחה במבדקים במרב"ד יסייע לכם מאוד להבין לקראת מה אתם הולכים ויכין אתכם למבחנים הקריטיים, כמו גם לשאלות של הבודקים. בנוסף, עורך דין מומחה יצייד אתכם בחוות דעת רפואיות מתאימות בהתאם לסיבה בגינה זומנתם למכון הרפואי. ללא חוות דעת של רופא מומחה שמתיר לכם לנהוג, יהיה קשה עד בלתי אפשרי לצלוח את הבדיקות. יתרון נוסף של עורך דין מלווה הוא שמותר לו להיות נוכח בוועדה אשר תקבע האם אתם יכולים לקבל את רישיון הנהיגה שלכם או לא. עורך דין המנוסה בעבודה מול המרב"ד מכיר את דרכי העבודה שלהם, מכיר היטב את החוק ואת הזכויות של הנהג ומוכן לכל שאלה. 

 


צור קשר!

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות לעורך דין המתמחה בתחום לקבלת ייעוץ אישי. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מומחה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

Back to Top