הכל אודות רשלנות רפואית

בעידן הטכנולוגי של היום ניתוחי עיניים רבים אינם נחשבים כחדשנות טכנולוגית מסובכת, ובהם ניתוחי לייזר להסרת משקפיים המתקיימים בתדירות גבוהה החל משנת 2000. אם תשאלו רופאים ומומחים בתחום הדעה הרווחת הינה שניתוח הלייזר יחסית פשוט ומוגדר בסיכון נמוך. לצערנו, רשלנות רפואית עלולה להתבצע גם בהליכים הפשוטים ביותר.

הסיבה שרבים ממרכיבי המשקפיים מתמהמהים ועדיין לא "רצים " להיפטר מהעול היא הפחד. אמנם מדובר באחוז קטן, אבל כמו בכל ניתוח עלולים להיות סיבוכים. במקרים מסוימים הסיבוכים קורים כתוצאה מרשלנות רפואית.

רשלנות רפואית בניתוח קטרקט, לייזר או כל ניתוח עיניים אחר היא מצב בו הרופא המטפל או המנתח לקח החלטה שגויה, טעה באבחנה או ביצע מהלך כלשהו שגרם לנזק למטופל, נזק שלא היה קורה אם הטיפול היה נעשה כמו שצריך.

הנזקים העלולים להיגרם בעקבות רשלנות רפואית בניתוח עיניים עשויים לנוע בין פגיעה זמנית או קבועה ביכולת הראייה, לנזק לעין, זיהומים שעלולים לפגוע גם בשאר חלקי הפנים והגוף ועוד. מיותר לציין את מידת החומרה של כל נזק כזה והשפעתו על חיי המטופל, שלעיתים נכנס להליך פשוט ויצא ממנו עם נזק שישנה את חייו מהקצה אל הקצה.

תביעות רשלנות רפואית

מעבר לכשלים כמו רשלנות רפואית בניתוחים, עילה נוספת נפוצה מאוד לתביעות רשלנות רפואית מצד צוות המטפלים היא היעדר הסכמה מדעת. הסכמה מדעת שייכת לחוק זכויות החולה, המטופל זכאי למלוא המידע על גופו ועל ההליכים שאותם הוא אמור לעבור.

חובת ההסבר הינה על הצוות הרפואי אשר חייב לפרט את מכלול ההליכים הרפואיים שעומדים להתבצע, יחד עם הסיכונים והסיבוכים האפשריים העלולים להיגרם למערכת הראייה כתוצאה מהניתוח. כיום ישנו ריבוי תביעות לאחר ניתוחי עיניים כתוצאה ממכונים לא מקצועיים המציעים טיפולים ושירותים בינוניים.

אותם מכונים אינם עומדים בדרישות משרד הבריאות והתקנות הברורות בנושא, מנצלים פרצות בחוק ופשוט נמנעים משמירה על זכויות החולה. דבר גרוע עוד יותר הוא היעדר מקצועיות של כמה וכמה רופאים, גם כאשר הם מתיימרים להיות מומחים לניתוחי עיניים. ההשלכות של מקרים כאלו ברורות: נזק שעלול להיות חמור ביותר.

כמובן שבכל אלו חשוב להיעזר באיש מקצוע, עו"ד שיודע את העבודה ונחשב מומחה לתחום. חשוב לציין שמדובר בתביעות לא פשוטות. הן עשויות להימשך הרבה מאוד זמן, ולכלול לא מעט וויכוחים, מתחים, התנצחויות על דוכן העדים ועוד. כדאי לכם לקחת זאת בחשבון - מדובר בתביעה שעלולה לדרוש מכם הרבה מאוד אנרגיות ולא מעט סבלנות.

העיניים שלנו הן איבר חיוני וחשוב שיש לשמור עליו היטב

לעיתים, נוצר בחיינו אבסורד של ממש: אנו בודקים היטב את הפירות בסופר, מתווכחים על שקלים בודדים עם חברות התקשורת שמעניקות לנו שירות, אפילו מנהלים וויכוחים לגבי טיב המוצר שהזמנו בטלפון. אבל, כשזה מגיע לבית החולים או לקליניקה מסוימת, כושר הוויכוח שלנו שואף לאפס. פתאום, הכל טוב לכאורה.

כאן חשוב לזכור: רשלנות רפואית בניתוחים היא עניין שקורה לא אחת. אמנם מקרי רשלנות רפואית מהווים אחוזים בודדים מההליכים הכלליים, אך עלינו להיות מודעים למה שמתרחש מסביב. בדקו היטב את פרטי המנתח שעומד בולכם עוד בפגישת ההיכרות, בררו על הקליניקה ושהוו מול הצעות אחרות. כך תפחיתו פי כמה את הסיכויים לרשלנות ותשמרו על עיניים בריאות.


צור קשר!

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות לעורך דין המתמחה בתחום לקבלת ייעוץ אישי. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מומחה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

Back to Top