הכל אודות רשלנות רפואית

לימודי רפואה - הצעדים הראשונים

מאמרים נוספים בנושא כללי:

- מהו טיפול בתא ללחץ?

לימודי רפואה נחשבים ללימודים המבוקשים והנחשקים ביותר במדינת ישראל. סטודנטים רבים ניגשים לבחינות הפסיכומטרי חמש פעמים ואף יותר, וכל זאת כדי לקבל ציון גבוה דיו המתאים ללימודי רפואה.

במאמר זה תמצאו את כל המידע הרלוונטי בנוגע ללימודי רפואה.

 

קצת על מקצוע הרפואה

 

רפואה הוא אחד המקצועות החשובים ביותר בהם אדם יכול לעסוק: המטרה העיקרית של הרפואה היא הצלת חיים, הארכת תוחלת החיים או שיפור איכות החיים של המטופל, כל זאת צריך להיעשות ללא אינטרס אישי וללא אפליה על שום בסיס.

בשל המשקל הרב שיש לנושא בו מתעסקת הרפואה - חיי אדם - מקצוע זה נחשב קשה מאוד ומורכב, כדי לזכות בתואר המכובד "רופא" תחילה יש להתקבל ללימודים, צריך ללמוד שנים רבות ולעבור הכשרות והתמחויות שונות כדי לקבל בסופו של דבר את התואר הנחשק "דוקטור לרפואה".

 

תחום הרפואה הוא תחום רחב ועמוק מאוד, תחום זה מורכב מעשרות ואף מאות סוגי התמחויות שונים המתעסקים עם מערכות שונות בגוף, מטופלים פוטנציאליים שונים ושיטות טיפול שונות.

הבחירה באיזה תחום התמחות לעסוק מגיעה בשלב מאוחר יחסית, לאחר שהסטודנט למד כבר את כל יסודות הרפואה אשר רלוונטיים לכל רופא ורפואה מכל סוג התמחות שהוא.

לצפייה ברשימת המוסדות המובילים ללימודי רפואה היכנסו ליורם לימודים- https://yoram.walla.co.il/

 

אילו נושאים נלמדים בלימודי רפואה?

 

לימודי רפואה הם בעלי תוכנית לימודים רחבה הנפרשת לאורך 6 - 7 שנים. תוכנית הלימודים בנויה בצורה הדרגתית ובכל פעם הסטודנטים נחשפים לענף אחר בתוך תחום הרפואה. רפואת עיניים, מנתחים, חדר מיון ועוד שלל נושאים רבים מרכיבים את התחום העצום הזה שנקרא תחום הרפואה. במהלך תקופת הלימודים הסטודנטים מקבלים את כלל הכלים המעשיים הרלוונטיים לעבודה בבתי חולים ומרפאות פרטיות שונות. תפקידם של הרופאים הוא לא רק לתת מענה מידי להצלת חיי אדם, בין היתר רופאים עוסקים גם בחקר של נושאים שונים, בפרסום מאמרים וספרים לטובת קידום ענף מסוים בתחום הרפואה.

 

רופאים עובדים ביחד עם אחים מוסמכים בבתי החולים השונים והם למעשה מנהלים את המחלקות עליהם הם אחראים. הנחיות, הוראות טיפול שונות, הוראות לניתוחים, מתן מרשמים שונים ועוד נושאים רבים הם רק חלק קטן מתחום האחריות של רופאים. מעבר לכך, ישנם רופאים אשר עוסקים ברפואת חירום כמו פרמדיקים הנמצאים באמבולנסים או צוותי חילוץ שונים הפועלים בשטח.  נוסף על כך, בעת סיום לימודי הרפואה תוכלו להתחיל ללמוד לימודי גנטיקה קלינית, לימודים אלו מהווים לימודי תואר שני או שתוכלו גם להמשיך ללימודי וטרינריה המתעסקים ברפואת בעלי חיים.

 

לימודי רפואה בארץ ובחו"ל

 

בשנים האחרונות התפתחה תרבות של לימודי רפואה במדינות שונות בחוץ לארץ, בעיקר באיחוד האירופי בעיקר במדינות כמו הונגריה, צ'כיה וגרמניה, אך גם בשאר המדינות הגדולות באיחוד.

לימודי רפואה בחו"ל, לעומת לימודים בארץ, הינם זולים יותר ומקנים לסטודנט תעודה השווה בהסמכתה לתעודה המתקבלת בארץ. בנוסף, הסטודנט מרוויח חוויה סטודנטיאלית שונה מאשר בארץ ותקופה חווייתית מיוחדת אשר תפתח ותקנה לו אף כלים להצלחה בחיים.


צור קשר!

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות ייעוץ מקצועי. על הקורא לפנות לעורך דין המתמחה בתחום לקבלת ייעוץ אישי. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מומחה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

Back to Top